top of page

Haberleşmede acil durum senaryoları ve haberleşme mühendisliği

Kesintisiz ve sağlıklı haberleşme her zaman en önemli ihtiyaçtır.

Her birey ve kurum en hızlı ve güvenli şekilde haberleşme sağlamak istemektedir.

İletişimin kesintisiz sağlanması ve sağlıklı haberleşme, sistem mimarisinin doğru planlanması ile mümkündür.


Doğru planlanmış bir haberleşme altyapısı hizmet sunduğu sektörlerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamak zorundadır.


Doğru planlanmamış haberleşme sistemleri, kendilerine ait kapalı devre altyapıları kullanıyor (Telsiz, P-LTE vs. ) olsa dahi acil durumlarda çözümün bir parçası olmak yerine krizin en temel kaynağı hale gelmektedir.


Haberleşmenin olmadığı afet durumlarında kurgulanan tüm acil eylem planları, tatbikatlar, yapılan tüm yazılımlar anlamsız kalmaktadır.

Kurumların ve kişilerin acil durumlarda haberleşmelerini kesintisiz devam ettirmek için tercih edecekleri haberleşme medyaları ve altyapılarını doğru analiz etmeleri gerekmektedir.


Mobil Operatörlerin sağlamış olduğu iletim altyapılarında SES/SMS ve DATA ayrı iletim altyapılarını kullanmaktadır.

Tamamen data altyapısını kullanarak sunmuş olduğumuz Yeni Nesil Bas Konuş Haberleşme sistemleri ve telsiz entegrasyonları sayesinde Acil/Afet durumlarında, Kamu ve Özel Sektördeki tüm müşterilerimize kesintisiz ve sorunsuz haberleşme imkanı sunmuştur.


Müşterilerimizin haberleşme ihtiyaçlarına göre tasarladığımız Tam Yedekli Yeni Nesil Bas Konuş Haberleşme Sistem Altyapıları sayesinde, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Elektrik Üretim ve Dağıtım, Doğalgaz Üretim ve Dağıtım, Özel Güvenlik Şirketleri gibi Tarım ve Ulaşım sektörlerinde acil, afet, deprem vs. gibi durumlarda haberleşmelerini sorunsuz ve efektif olarak kullanabilmektedirler.

Comments


bottom of page